Homologovaná alukola pro váš vůz

Alu kola Ford KUGA

Na váš automobil Ford KUGA lze namontovat alu kola v rozměrech a ".

Vyberte rozměr kol

V rozměru 0" nabízíme:

Nepodařilo se nám získat data, pro zobrazení kol pro Ford KUGA prosím klikněte zde.

Co znamenají jednotlivé parametry u Alu disků

Vezměme si například alu disk . je název firmy, která alu kolo vyrábí, je konkrétní model disků od značky . Z parametrů první číslo značuje šírků ráfku v palcích, písmeno označuje tvar profilu ráfku (nejčastější x=hluboký prolis) a druhé číslo označuje průměr ráfku kola v palcích, tedy faktickou velikost kola. Další parametr se týká děr. První číslo označuje počet děr v disku, druhé číslo průměr roztečné kružnice děr. Dalším parametrem je . ET označuje, že následující číslo se týká zálisu, číslo za zkratkou vyjadřuje přesný zális v milimetrech.

Zapsání litých kol do technického průkazu vozu Ford KUGA

Pokud rozměr kupovaných alu disků není uveden v TP vozidla, je třeba jej tam zapsat na základě typového listu, který je třeba si vyžádat v poznámce při objednávce. Zapsání je možné na pobočce příslušného dopravního inspektorátu (místně příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností). S sebou na úřad potřebujete technický průkaz vozidla a typový list, na kterém je navíc třeba potvrdit montáž kontrolním technikem typu K - takový technici se vyskytují na stanicích STK, avšak ne na všech, takže je třeba se předem informovat - nejčastěji jsou na STK s rozšířenou působností. Alu kola samozřejmě při návštěvě technika již musíte mít namontovaná. Po potvrzení montáže již zapsání do TP nic nebrání. Nutno podotknout, že tento jednoduchý postup platí pouze u kol výrobců, kteří drží oprávnění Ministerstva dopravy ČR vydat typový list. Všechna kola objednaná na aluguru.cz pro Ford KUGA typový list mají.

Proč zapsat alu kola do technického průkazu

Výhodou zapsání kol do TP je samozřejmě soulad se zákonem - zatímco policie víceméně tento soulad nezkoumá, v případě nehody, ať už zaviněné nebo nezaviněné, mohou být problémy s pojišťovnou, která může kvůli alukolům, která nejsou zapsány v TP i odepřít plnění. Proto se vždy vyplatí kupovat homologované alu disky, se kterými není zápis do TP žádný problém. Ke všem alu kolům objednaným pro Ford KUGA prostřednictvím aluguru.cz dostanete typový list, na základě kterého lze rozměr nezapsaný v TP bezproblému doplnit a předejít tak problémům.

Na zimu se hodí spíše plechové disky

Znáte to - všude posypová sůl, výmoly v silnici a vy si musíte dávat opravdu velký pozor na svá naleštěná alu kola. Proto velká část řidičů volí na toto roční období plechové disky. Dají se sehnat i na váš vůz Ford. Nespornou výhodou dvou sad disků je také možnost na zimu zvolit jiný rozměr pneumatik, což může být jak praktické, tak i levnější. Plechové disky pro Ford KUGA seženete zde.

Operativní leasing Ford KUGA

Váš vůz už je značně opotřebovaný a líbí se vám Ford? Vemte si jej na operativní leasing, model kuga je již od 7129 Kč bez DPH, a to nejen pro podnikatele. Tento model v úpravě Kombi s výkonem vám poskytne Aldautomotive. Jezdit v novém voze je vždy lepší, obzvlášť pokud je jeho palivem Nafta.

Další vozy Ford

Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford Ford
TOPlist